Hradní 67

Zřizovatelem školy je Středočeský kraj

Školní kalendář

• Ve čtvrtek 30. Června 2022
  • Ukončení školního vyučování ve druhém pololetí
  • Od pátku 1. Července 2022 do středy 31. Srpna 2022
  • Hlavní prázdniny
Vše | Oznámení | Fotografie | Ze školy | Jídelníčky

Dnes jsme navštívili v rámci Projektového dne Statek U Merlina v Chyňavě. Zde pro nás měli připravené zážitkové dopoledne s názvem "Zvířata na dosah ruky". a skutečně jsme měli zvířátka na dosah ruky. Mohli jsme je krmit i hladit. Na statku se nám moc líbilo, pan průvodce nám vyprávěl mnoho zajímavých věcí a představil nám spoustu televizních zvířecích hvězd ze seriálů. Užili jsme si krásné dopoledne s pěkným počasím. Řízek s hranolky k obědu byl vítaným bonusem před odjezdem do školy.

Dnes jsme konečně po dlouhé době mohli vyrazit na společný výlet. Opekli jsme si špekáčky na hřišti pod Točníkem. Počasí bylo super, atmosféra taky. Byl to náš další podařený výlet.

V pondělí k nám zavítal Mikuláš s čertíkem a Andělem. Mikuláš byl velmi dobře informován o všech hříšnících a čertíkovi se všichni ani nevešli do pytle. A tak opět na naší škole nebude po pondělku žádné volné místo. Všechny děti, ale dostaly i nějakou tu pochvalu a od Anděla čokoládový kalendář. Fotky z dalších tříd budeme postupně přidávat.

V pátek 5.11. 2021 se v naší škole symbolicky otevřelo multisenzorické prostředí zvané Snoezelen za účasti firmy Smurfit Kappa, zástupkyně za zřizovatele, redaktorů Berounského deníku a Našeho regionu, ředitelky a pracovnic ZŠ Žebrák, Hradní 67. O vybudování Snoezelenu usilovala již bývalá ředitelka školy několik let. Zřízení místnosti bylo však velmi nákladné, a proto se uskutečnilo až nyní a to díky štědrosti místní firmy Smurfit Kappa a její nadační organizace Smurfit Kappa Foundation. Celý projekt byl popsán pouhými dvěma sty slovy a schválen byl za jediný měsíc! Budování Snoezelenu probíhalo hlavně o letních prázdninách. Místnost slouží k relaxaci, rehabilitaci a rozvoji všech smyslů. Součástí je i spousta rehabilitačních pomůcek, míčků, hraček. Nechybí ani světelné prvky, multimediální zařízení a zařízení k aromaterapiím. Téměř všichni pedagogičtí pracovníci se zúčastnili školení o využití Snoezelenu v praxi. Při zahájeni šk. roku si místnost mohli prohlédnout i rodiče žáků. Velice nás potěšila jejich pozitivní reakce. A děti? Zkušebně jsme začali Snoezelen používat hned od září, děti jsou zde velmi spokojené, do místnosti se těší, stala se tedy okamžitě oblíbenou. Děkujeme všem, kteří se na realizaci podíleli, moc si toho vážíme!!!

V naší škole se připravuje multisenzorické prostředí zvané "Snoezelen". V minulých dnech prošli všichni pedagogičtí pracovníci školením pod vedením zkušených lektorek, o jeho využití. Mohli jsme si vyzkoušet různé techniky, pomůcky a využití, které bude místnost přinášet našim žákům.

Po dlouho dlouhé době se konečně dnes v naší škole něco dělo. A to něco u některých velmi oblíbené a u některých velmi neoblíbené...Z vlastních řad k nám zavítali Mikuláš s čertem a andělem. Nevýhodou pro děti bylo, že je celý rok sledovali a tudíž jim nic neuniklo. A tak se slibovalo a slibovalo. Anděl se přimlouval za děti a čert si označil hned několik hříšníků! Mikuláš šel dokonce i na kontrolu do tříd. Vše dobře dopadlo, Mikuláš slyšel spoustu básniček a všechny děti odměnil dárečky. Děkujeme rodičům Tomíka J. za nadílku.

Po dlouhé době náš společný výlet.

Letošní školní rok byl velmi zvláštní a my jsme moc rádi za účast takřka všech žáků se svými rodiči, kteří přišli na jeho ukončení a rozloučení s žáky vystupujícími. Sešli jsme se na školním dvoře a s některými osobně prvně od 11. března. Děkujeme za všechny dárečky, kytičky i milá slova. Rozloučili jsme se s Barunkou, Ládíčkem, Martínkem, Mílou, Klárkou a Nikolkou. Přejeme jim jen to nejlepší a nejhezčí v dalším životě a doufáme, že na nás nezapomenou, stejně jako my na ně. Mějte všichni krásné prázdniny, plné radosti, sluníčka a pohody. Těšíme se na shledání v září. Děkujeme za Vaši přízeň! ZŠ Žebrák, Hradní 67