Základní škola, Žebrák, Hradní 67

Kontakty

Základní škola, Žebrák, Hradní 67

Hradní 67

267 53 ŽEBRÁK

telefon 311 533 638

email spskola@tiscali.cz

Datová schránka 25yw7p5

IČ organizace 70107076

RED-IZO školy 600021564

Zřizovatelem školy je Středočeský kraj

Školní kalendář

  • Od čtvrtka 23. Prosince 2021 do neděle 2. Ledna 2022
  • Vánoční prázdniny
  • V pondělí 31. Ledna 2022
  • Ukončení školního vyučování v prvním pololetí
  • V pátek 4. Února 2022
  • Jednodenní pololetní prázdniny
  • Od pondělí 28. Února 2022 do neděle 6. Března 2022
  • Jarní prázdniny
  • Ve čtvrtek 14. Dubna 2022
  • Velikonoční prázdniny
Vše | Oznámení | Fotografie | Ze školy | Jídelníčky

ZE ŠKOLY Uveřejněno 25. Listopadu 2021

ZE ŠKOLY Uveřejněno 9. Dubna 2021

Doporučený postup testování žáků ve školách dle MŠMT

 

 

⎙ Vytisknout

ZE ŠKOLY Uveřejněno 11. Února 2021

Rádi bychom Vás pozvali na naučnou Masopustní stezku, která začíná v Žebráku u zelené školy, vede pod hradem Točník a končí zpět v Žebráku na konci cyklostezky.
Na cca 6 kilometrech najdete 14 různých stanovišť, na kterých se dozvíte více o této tradici.
Bez obav! Na trasu můžete vyrazit i s kočárkem, psy či manželem.
Karty na trase budou vyvěšeny do konce měsíce února.
ZŠ Žebrák, Hradní 67

Na vědomost se dává,
že ve Smečně se bude konat velká sláva,
v duchu staré tradice, chceme,
aby se bavila celá vesnice.
K veselí se najde důvod,
až tu půjde masek průvod.
Měl by přijít velký půst,
ale je tu „MASOPUST“!

⎙ Vytisknout

ZE ŠKOLY Uveřejněno 16. Prosince 2020

Péče v domácím prostředí o děti či dospělé se zdravotním postižením, o nemocné, stárnoucí rodiče či partnera je náročná a patří k jedněm z nejtěžších situací v životě, se kterými se setká mnoho z nás. Informace a návody, které by v těchto případech pomohly, nejsou snadno dostupné.

Pečující na péči ale nemusí být sami!
Pracovníci z Centra pro komunitní práci střední Čechy vytvořili video rady pod souhrnným názvem „Pečovat a žít doma je normální“.Vznikla 4 videa, která obsahují rady, jak se s náročnou situací vyrovnávat:
Co udělat nejdříve, Finanční a materiální podpora, Kdo mi s péčí pomůže a Co a jak dál.

V České republice jsou stovky tisíc těch, kteří pečují o své blízké, a část z nich neví, jak na péči nebýt sám.„Dochází k tomu, že jsou mezi námi lidé, kteří několik let doma pečují, např. o manžela, partnera, dítě/dospělé dítě se zdravotním postižením a nevyužívají všechnu podporu, kterou stát a další instituce nabízejí. Proto jsme vytvořili krátká návodná videa pro pečující, která na sebe tematicky navazují, vycházejí z našich zkušeností, zkušeností našich klientů a rozhovorů s odborníky. Forma videí reaguje na různé komunikační možnosti pečujících. Animace umožní se vizuálně zorientovat, díky mluvenému slovu získají informace i lidé se zrakovým postižením, titulky zprostředkují obsah i těm, kteří mají horší sluch, a znakový jazyk zajistí předání informací neslyšícím,“vysvětluje ředitelka CPKP střední Čechy Martina Macurová.

Naše videa Vám poradí, jak zvládnout péči v domácím prostředí

První video obsahuje rady a doporučení, co je potřeba zařídit, když rodina začíná o někoho pečovat.

Druhé video je věnováno možnostem materiální a finanční podpory, kterou mohou pečující čerpat.

Třetí video poskytuje podrobné rady, které sociální a jiné služby mohou pečujícím rodinám pomoci.

Poslední video je věnováno tomu, jak se vyrovnat s odchodem blízkého člověka, a praktickým otázkám, které je potřeba vyřešit.

Animovaná videa jsou názorná a všechna jsou opatřena mluveným slovem, titulky a jsou ve znakovém jazyce, aby byla srozumitelná pro kohokoliv.

Videa i jejich forma vznikla na základě každodenních zkušeností našich klientů a rozhovorů s odborníky v Centru pro komunitní práci střední Čechy. Jejich záměrem je šířit informace v této srozumitelné a snadno dostupné podobě mezi co největší počet pečujících. Zvlášť v současné době mohou být videa vhodným zdrojem informací pro rodiny, které doma pečují o své blízké.

Cílem je šířit informace ve srozumitelné a snadno dostupné podobě mezi co největší počet pečujících. Zvlášť v současné době jsou videa vhodným zdrojem informací pro rodiny či jednotlivce, kteří doma pečují o své blízké.Videa vznikla ve spolupráci s grafickým studiem Mowshe s.r.o., Deaf friendly a dalšími odborníky. Jsou dostupná zdarma pro všechny zájemce, např. poskytovatele sociálních a zdravotních služeb, města, obce a další instituce.Naleznete je na webových stránkách www.cpkp.cz/strednicechy, i na webu města Beroun, v seriálu našich příspěvků FB Pečuji a také na YouTube.

Tým CPKP střední Čechy

koordinátorky pomoci pro Berounsko, na které se můžete obracet: 
Andrea Lexová, andrea.lexova@cpkp.cz
Katerina Vysloužilová, katerina.vzslouzilova@cpkp.cz 

 

⎙ Vytisknout

ZE ŠKOLY Uveřejněno 20. Dubna 2020

Děkujeme vojákům z 13. dělostřeleckého pluku Jince, za finanční a materiální podporu našich žáků.  

Ředitelka školy

⎙ Vytisknout

ZE ŠKOLY Uveřejněno 13. Září 2018

 

V sobotu 28.7.2018, sehrály, v rámci „Tlustických slavností“ fotbalový zápas družstva SK Tlustice a FK Komárov. V rámci tohoto zápasu proběhla sbírka, na kterou přispěli diváci, hráči a funkcionáři obou družstev. Cílem této sbírky bylo, vybrat finanční dar pro Základní školu, Žebrák, Hradní 67, ve které se vzdělávají žáci s různým druhem postižení.

Celkem bylo vybráno 17 350,-. Dar předal ředitelce školy zástupce SK Tlustice, pan Pavel Bureš, při slavnostním zahájení školního roku 2018/19.

Děkujeme všem, kteří se na této sbírce podíleli. Velice si vážíme vašeho daru. Použijeme jej na zakoupení vybavení školní zahrady.

Žáci a zaměstnanci ZŠ Žebrák

 

⎙ Vytisknout

ZE ŠKOLY Uveřejněno 29. Října 2017

Na poslední školní výlet loňského školního roku jsme byli pozváni pražskou firmou Etnetera, jejíž zaměstnanci pro nás připravili úžasný Dětský den. Přijel pro nás velký autobus a my vyrazili do Prahy. Čekal nás velmi pěkný program složený z písniček, her, soutěží a vystoupení skvělého pana kejklíře. Děti si od něj mohly vypůjčit různé žonglovací pomůcky a vše si vyzkoušet. Nadšené byly i z občerstvení a volného přísunu kofoly i malinovky. Na závěr byly děti odměněny krásnými dárky. Všichni jsme na památku obdrželi medaile - logo firmy Etnetera a protože jak naše škola, tak i firma slaví 20 let existence, obě dvacítky jsou i na medailích. Moc děkujeme firmě Etnetera za nádherné odpoledne, děti byly naprosto spokojené a moc děkujeme za štědrý Sponzorský dar. Zažili jsme skvělé odpoledne a toho, že celé propršelo si nikdo z nás ani nevšiml...

⎙ Vytisknout

ZE ŠKOLY Uveřejněno 3. Října 2017

Poslední výlet letošního školního roku nás zavedl do Ekocentra "Zvířecí Pohoda" do Bzové. Byla zde skutečně pohoda. Viděli jsme : Kočičky, pejsky, koně, kozy, ovce, morčátka, králíky, prasátko, slepice a dokonce i mládě muflona! Některá zvířátka jsme mohli nakrmit a pak se ještě povozit na koníkovi. Počasí bylo super a tak se některé děti opalovaly :) . Moc děkujeme všem ze Zvířecí pohody za krásné dopoledne a těšíme se na další návštěvu !

⎙ Vytisknout

ZE ŠKOLY Uveřejněno 3. Října 2017

Dnes jsme vyrazili na první výlet v novém školním roce a to na hřiště pod hradem Točníkem. Bylo to takové malé přivítání a seznamovaní nových žáčků s ostatními dětmi. Na svačinu jsme si opekli výborné buřtíky, za které velmi děkujeme rodičům Barunky ! Počasi nám přálo a nám se ani nechtělo zpět do školy.

⎙ Vytisknout

ZE ŠKOLY Uveřejněno 3. Října 2017

Dnes nás po roce navštívil Mikuláš s čerty a andělem. Někdo se bál a někdo se pořád smál.Skoro všechny děti měly v Knize hříchů nějaký záznam, ale dost se i chválilo. Každopádně čerti odešli s prázdnou a děti dostaly od Mikuláše nadílku. Děkujeme rodičům Barunky, Terezky Ch., a Tomáška J. za dárečky pro děti! Moc si toho vážíme 

⎙ Vytisknout