Základní škola, Žebrák, Hradní 67

Kontakty

Základní škola, Žebrák, Hradní 67

Hradní 67

267 53 ŽEBRÁK

telefon 311 533 638

email spskola@tiscali.cz

Datová schránka 25yw7p5

IČ organizace 70107076

RED-IZO školy 600021564

Zřizovatelem školy je Středočeský kraj

Školní kalendář

  • Ve čtvrtek 30. Června 2022
  • Ukončení školního vyučování ve druhém pololetí
  • Od pátku 1. Července 2022 do středy 31. Srpna 2022
  • Hlavní prázdniny
Vše | Oznámení | Fotografie | Ze školy | Jídelníčky

Projekt ZŠ ŽEBRÁK 80

ZE ŠKOLY Uveřejněno 25. Listopadu 2021 | ⎙ Vytisknout

Projekt ZŠ ŽEBRÁK 80

Informace o testování ve škole (video a infografika MŠMT)

ZE ŠKOLY Uveřejněno 9. Dubna 2021 | ⎙ Vytisknout

Doporučený postup testování žáků ve školách dle MŠMT

 

 

Masopustní stezka

ZE ŠKOLY Uveřejněno 11. Února 2021 | ⎙ Vytisknout

Rádi bychom Vás pozvali na naučnou Masopustní stezku, která začíná v Žebráku u zelené školy, vede pod hradem Točník a končí zpět v Žebráku na konci cyklostezky.
Na cca 6 kilometrech najdete 14 různých stanovišť, na kterých se dozvíte více o této tradici.
Bez obav! Na trasu můžete vyrazit i s kočárkem, psy či manželem.
Karty na trase budou vyvěšeny do konce měsíce února.
ZŠ Žebrák, Hradní 67

Na vědomost se dává,
že ve Smečně se bude konat velká sláva,
v duchu staré tradice, chceme,
aby se bavila celá vesnice.
K veselí se najde důvod,
až tu půjde masek průvod.
Měl by přijít velký půst,
ale je tu „MASOPUST“!

Centrum pro komunitní práci střední Čechy

ZE ŠKOLY Uveřejněno 16. Prosince 2020 | ⎙ Vytisknout

Péče v domácím prostředí o děti či dospělé se zdravotním postižením, o nemocné, stárnoucí rodiče či partnera je náročná a patří k jedněm z nejtěžších situací v životě, se kterými se setká mnoho z nás. Informace a návody, které by v těchto případech pomohly, nejsou snadno dostupné.

Pečující na péči ale nemusí být sami!
Pracovníci z Centra pro komunitní práci střední Čechy vytvořili video rady pod souhrnným názvem „Pečovat a žít doma je normální“.Vznikla 4 videa, která obsahují rady, jak se s náročnou situací vyrovnávat:
Co udělat nejdříve, Finanční a materiální podpora, Kdo mi s péčí pomůže a Co a jak dál.

V České republice jsou stovky tisíc těch, kteří pečují o své blízké, a část z nich neví, jak na péči nebýt sám.„Dochází k tomu, že jsou mezi námi lidé, kteří několik let doma pečují, např. o manžela, partnera, dítě/dospělé dítě se zdravotním postižením a nevyužívají všechnu podporu, kterou stát a další instituce nabízejí. Proto jsme vytvořili krátká návodná videa pro pečující, která na sebe tematicky navazují, vycházejí z našich zkušeností, zkušeností našich klientů a rozhovorů s odborníky. Forma videí reaguje na různé komunikační možnosti pečujících. Animace umožní se vizuálně zorientovat, díky mluvenému slovu získají informace i lidé se zrakovým postižením, titulky zprostředkují obsah i těm, kteří mají horší sluch, a znakový jazyk zajistí předání informací neslyšícím,“vysvětluje ředitelka CPKP střední Čechy Martina Macurová.

Naše videa Vám poradí, jak zvládnout péči v domácím prostředí

První video obsahuje rady a doporučení, co je potřeba zařídit, když rodina začíná o někoho pečovat.

Druhé video je věnováno možnostem materiální a finanční podpory, kterou mohou pečující čerpat.

Třetí video poskytuje podrobné rady, které sociální a jiné služby mohou pečujícím rodinám pomoci.

Poslední video je věnováno tomu, jak se vyrovnat s odchodem blízkého člověka, a praktickým otázkám, které je potřeba vyřešit.

Animovaná videa jsou názorná a všechna jsou opatřena mluveným slovem, titulky a jsou ve znakovém jazyce, aby byla srozumitelná pro kohokoliv.

Videa i jejich forma vznikla na základě každodenních zkušeností našich klientů a rozhovorů s odborníky v Centru pro komunitní práci střední Čechy. Jejich záměrem je šířit informace v této srozumitelné a snadno dostupné podobě mezi co největší počet pečujících. Zvlášť v současné době mohou být videa vhodným zdrojem informací pro rodiny, které doma pečují o své blízké.

Cílem je šířit informace ve srozumitelné a snadno dostupné podobě mezi co největší počet pečujících. Zvlášť v současné době jsou videa vhodným zdrojem informací pro rodiny či jednotlivce, kteří doma pečují o své blízké.Videa vznikla ve spolupráci s grafickým studiem Mowshe s.r.o., Deaf friendly a dalšími odborníky. Jsou dostupná zdarma pro všechny zájemce, např. poskytovatele sociálních a zdravotních služeb, města, obce a další instituce.Naleznete je na webových stránkách www.cpkp.cz/strednicechy, i na webu města Beroun, v seriálu našich příspěvků FB Pečuji a také na YouTube.

Tým CPKP střední Čechy

koordinátorky pomoci pro Berounsko, na které se můžete obracet: 
Andrea Lexová, andrea.lexova@cpkp.cz
Katerina Vysloužilová, katerina.vzslouzilova@cpkp.cz 

 

ZE ŠKOLY Uveřejněno 20. Dubna 2020 | ⎙ Vytisknout

Děkujeme vojákům z 13. dělostřeleckého pluku Jince, za finanční a materiální podporu našich žáků.  

Ředitelka školy

Sportovci pomáhají dětem

ZE ŠKOLY Uveřejněno 13. Září 2018 | ⎙ Vytisknout

 

V sobotu 28.7.2018, sehrály, v rámci „Tlustických slavností“ fotbalový zápas družstva SK Tlustice a FK Komárov. V rámci tohoto zápasu proběhla sbírka, na kterou přispěli diváci, hráči a funkcionáři obou družstev. Cílem této sbírky bylo, vybrat finanční dar pro Základní školu, Žebrák, Hradní 67, ve které se vzdělávají žáci s různým druhem postižení.

Celkem bylo vybráno 17 350,-. Dar předal ředitelce školy zástupce SK Tlustice, pan Pavel Bureš, při slavnostním zahájení školního roku 2018/19.

Děkujeme všem, kteří se na této sbírce podíleli. Velice si vážíme vašeho daru. Použijeme jej na zakoupení vybavení školní zahrady.

Žáci a zaměstnanci ZŠ Žebrák

 

Ohlédnutí za Dětským dnem s Etneterou - 29.6.2017

ZE ŠKOLY Uveřejněno 29. Října 2017 | ⎙ Vytisknout

Na poslední školní výlet loňského školního roku jsme byli pozváni pražskou firmou Etnetera, jejíž zaměstnanci pro nás připravili úžasný Dětský den. Přijel pro nás velký autobus a my vyrazili do Prahy. Čekal nás velmi pěkný program složený z písniček, her, soutěží a vystoupení skvělého pana kejklíře. Děti si od něj mohly vypůjčit různé žonglovací pomůcky a vše si vyzkoušet. Nadšené byly i z občerstvení a volného přísunu kofoly i malinovky. Na závěr byly děti odměněny krásnými dárky. Všichni jsme na památku obdrželi medaile - logo firmy Etnetera a protože jak naše škola, tak i firma slaví 20 let existence, obě dvacítky jsou i na medailích. Moc děkujeme firmě Etnetera za nádherné odpoledne, děti byly naprosto spokojené a moc děkujeme za štědrý Sponzorský dar. Zažili jsme skvělé odpoledne a toho, že celé propršelo si nikdo z nás ani nevšiml...

Zvířecí pohoda ve Bzové - 29.6.2016

ZE ŠKOLY Uveřejněno 3. Října 2017 | ⎙ Vytisknout

Poslední výlet letošního školního roku nás zavedl do Ekocentra "Zvířecí Pohoda" do Bzové. Byla zde skutečně pohoda. Viděli jsme : Kočičky, pejsky, koně, kozy, ovce, morčátka, králíky, prasátko, slepice a dokonce i mládě muflona! Některá zvířátka jsme mohli nakrmit a pak se ještě povozit na koníkovi. Počasí bylo super a tak se některé děti opalovaly :) . Moc děkujeme všem ze Zvířecí pohody za krásné dopoledne a těšíme se na další návštěvu !

Výlet na hřiště pod Točníkem - 9.9.2016.

ZE ŠKOLY Uveřejněno 3. Října 2017 | ⎙ Vytisknout

Dnes jsme vyrazili na první výlet v novém školním roce a to na hřiště pod hradem Točníkem. Bylo to takové malé přivítání a seznamovaní nových žáčků s ostatními dětmi. Na svačinu jsme si opekli výborné buřtíky, za které velmi děkujeme rodičům Barunky ! Počasi nám přálo a nám se ani nechtělo zpět do školy.

Mikuláš - 5.12.2016

ZE ŠKOLY Uveřejněno 3. Října 2017 | ⎙ Vytisknout

Dnes nás po roce navštívil Mikuláš s čerty a andělem. Někdo se bál a někdo se pořád smál.Skoro všechny děti měly v Knize hříchů nějaký záznam, ale dost se i chválilo. Každopádně čerti odešli s prázdnou a děti dostaly od Mikuláše nadílku. Děkujeme rodičům Barunky, Terezky Ch., a Tomáška J. za dárečky pro děti! Moc si toho vážíme