Snoezelen

V pátek 5.11. 2021 se v naší škole symbolicky otevřelo multisenzorické prostředí zvané Snoezelen za účasti firmy Smurfit Kappa, zástupkyně za zřizovatele, redaktorů Berounského deníku a Našeho regionu, ředitelky a pracovnic ZŠ Žebrák, Hradní 67. O vybudování Snoezelenu usilovala již bývalá ředitelka školy několik let. Zřízení místnosti bylo však velmi nákladné, a proto se uskutečnilo až nyní a to díky štědrosti místní firmy Smurfit Kappa a její nadační organizace Smurfit Kappa Foundation. Celý projekt byl popsán pouhými dvěma sty slovy a schválen byl za jediný měsíc! Budování Snoezelenu probíhalo hlavně o letních prázdninách. Místnost slouží k relaxaci, rehabilitaci a rozvoji všech smyslů. Součástí je i spousta rehabilitačních pomůcek, míčků, hraček. Nechybí ani světelné prvky, multimediální zařízení a zařízení k aromaterapiím. Téměř všichni pedagogičtí pracovníci se zúčastnili školení o využití Snoezelenu v praxi. Při zahájeni šk. roku si místnost mohli prohlédnout i rodiče žáků. Velice nás potěšila jejich pozitivní reakce. A děti? Zkušebně jsme začali Snoezelen používat hned od září, děti jsou zde velmi spokojené, do místnosti se těší, stala se tedy okamžitě oblíbenou. Děkujeme všem, kteří se na realizaci podíleli, moc si toho vážíme!!!