Slavnost světel

Ve středu jsme pro děti uspořádali "Slavnost světel" vycházející z keltského svátku Samrain, který keltové slavili v první polovině listopadu. Po celé škole byly připraveny různé aktivity k tématu. Děti si mohly vyzkoušet hru světla se stínem, sledovat kreslené příběhy, malovat či modelovat, nebo relaxovat ve Snoezelenu. Na školním dvoře hořel ohýnek a kdo chtěl mohl si opéct buřtík. Všechny děti si rovněž vyrobily lampion. Později odpoledne se k nám připojili rodiče a sourozenci žáků, prohlédli si školu i aktivity a poté jsme všichni společně vyrazili na lampionový průvod po Žebráku. Děkujeme za pochvalné komentáře z řad rodičů, velmi nás to potěšilo, stejně jako radost a rozzářené oči našich žáků!