Zdravotní tělesná výchova

V současné době je zdravotní léčebná tělesná výchova zahrnuta do předmětu pohybové a tělesné výchovy. Probíhá formou individuální léčebné tělesné výchovy, nácviku soběstačnosti a zdravotní TV. Léčebnou a zdravotní cvičení provádějí 2 učitelky, které mají potřebné vzdělání v oboru fyzioterapie. Při individuálním přístupu uplatňují diagnostiku a terapii funkčních poruch pohybového aparátu.

Individuální LTV

Dle potřeby žáka, lze zařadit prvky Vojtovy reflexní lokomoce, mobilizace periferních kloubů, páteře a uvolňování svalů končetin a páteře postizometrickou relaxací, speciální cvičení pro vadné držení těla a skoliózy, korekci chybných stereotypů pohybu, senzomotorická cvičení, bazální stimulaci, relaxační techniky. Ke cvičení je možné využít nejrůznějších rehabilitačních pomůcek.

Vodoléčba

Vzhledem k nárůstu cen za veškeré energie a splnění všech hygienických podmínek pro využívání vodoléčby je tato činnost do odvolání pozastavena.

Tělocvična

Tělocvična je vybavena nejmodernějšími přístroji na posilování dolních končetin i celého těla- rotoped- recumbent, eliptical- běhací trenažér, šlapadlo, ribstole, švédská bedna, žíněnky, stavebnicemi a velkým množstvím dalšího cvičebního náčiní.